4 mity związane ze słońcem

Ochrona przed słońcem: poznaj fakty dzięki pogromcy mitów FitLine

Zbliża się moment, na który wszyscy czekaliśmy: lato, co oznacza zabawę na słońcu. Po długiej, mroźnej i ponurej zimie lgniemy do słońca jak ćmy do światła. Ogrzewa nas, uszczęśliwia i daje piękną opaleniznę. Ale uważaj! Nasza skóra jest bardzo wrażliwa. Wylegiwanie się na słońcu z niewystarczającą ochroną zwiększa ryzyko zachorowania na raka skóry i przyspiesza proces starzenia. Nie daj się zwieść tym 4 mitom na temat ochrony przed słońcem.

 

Mit 1: dzisiaj czerwony jak rak, jutro piękna brązowa opalenizna

Niestety to nie jest takie proste. Chociaż oparzenie słoneczne może zmienić się w opaleniznę, to nie jest to zdrowe. Wręcz przeciwnie, jest niewiarygodnie niebezpieczne i nie pozostanie tak długo jak delikatna opalenizna. W końcu oparzenie nadal jest oparzeniem i uszkadza skórę. Gdy tylko skóra zacznie się goić, zacznie się łuszczyć. Aby zachować zdrowie i opaleniznę, nie zapomnij chronić skórę podczas opalania.

 

Mit 2: moja codzienna pielęgnacja to wystarczająca ochrona!

To zależy. Większość środków nawilżających do twarzy posiada lekką ochronę przed słońcem, zwykle filtr jest nie większy niż 15 SPF. W normalny dzień w biurze, gdy nie przebywasz zbyt dużo na zewnątrz, jest to wystarczające. Jeśli jednak planujesz spędzić przerwę na lunch na słońcu, SPF 15 może być niewystarczający. Skóra na twarzy różni się od tej na reszcie twojego ciała. Skóra jest delikatniejsza, ponieważ jest cieńsza, dlatego potrzebuje lepszej ochrony niż inne części cała. Gdy planujesz spędzić dłuższy czas na zewnątrz zalecamy stosowanie filtra SPF 30. Mit 3: Jest pochmurno- nie potrzebuję filtra przeciwsłonecznego.

Tak, potrzebujesz! Chmury ograniczają zaledwie 20% promieni słonecznych. 80% wciąż się przedostaje. Parasole i drzewa ograniczają ilość promieni o około 50%. Mimo tego, że jesteś w cieniu, to nie jesteś chroniony przed poparzeniem słonecznym. Nie ryzykuj – korzystaj z ochrony przeciwsłonecznej. Twoja skóra to doceni.

 

Mit 4: Im więcej kremu na skórze, tym dłużej możesz pozostać na słońcu!

Nie można dodawać do siebie SPF. Nawet jeśli aplikujesz krem do opalania z SPF 30 dwa razy, nie oznacza to,  że ochrona zwiększa się do SPF 60. To jak długo możesz zostać na słońcu, tak naprawdę zależy od Twojego odcienia skóry. Przyglądnijmy się na przykład jasnej skórze. Czas samoobrony wynosi 10 minut. Użycie SPF 30 daje 30-krotną ochronę, czyli 300 minut. Pamiętaj, że najważniejsze jest regularne stosowanie kremu – zwłaszcza po kąpieli lub po spoceniu się Twoja skóra nie jest w pełni chroniona.

 

Tak więc gdy Ty cieszysz się słońcem, pozwól produktom FitLine  zadbać o Twoja skórę.  

 

 

 

Nasze trio chroniące przed słońcem*:

PreSun-Lotion

 

Optymalnie chroni skórę przed słońcem

Aktywuje i przyspiesza proces opalania

Wspomaga intensywną i równomierną opaleniznę

Sun Spray SPF 30

 

Perfekcyjna strategia anti-aging zapewniająca kompleksową ochronę przed słońcem i starzeniem się skóry

O świeżym kokosowym zapachu

Niebrudząca i nietłusta formuła

After Sun

 

Chłodząca emulsja, przywraca nawilżenie i łagodzi podrażnioną słońcem skórę

Pomaga w zapewnieniu długotrwałej opalenizny